Kitokia homeopatija - kaip pasigaminti patiems ir
kaip padėti sau pasveikti be cheminių vaistų

Homeopatijos sąvoka kilusi iš graikų kalbos ir susideda iš dviejų žodžių: homoion – “panašus“ ir pathos – “liga“. Tai reiškia – panašaus gydymas panašiu.
Jau iš pavadinimų mums skiepijamas supratimas, kad egzistuoja “liga”, kaip kažkas primesto, svetimo ir pašalinio.
Iš tikro ligų nėra – tik išderinto ar sutrikusio organizmo būsenos, kurias grąžinus į harmoniją, atsistato normali ir subalansuota būsena, ir tai mes vadiname sveikata.

O dabar kiek prisiminkime istoriją ir gydytojų požiūrius.
Klasikinė homeopatija stengiasi maksimaliai laikytis homeopatijos kūrėjo S.Hanemano (Samuel Hahnemann) idėjų. Kadangi šiuolaikiniai žmonės laiką taupo, atsirado greitesnio gydymo poreikis. Į šiuos poreikius atsižvelgiančią homeopatinio gydymo sistemą išvystė kitas vokiečių gydytojas – Hansas Heinrichas Rekevegas (Hans Heinrich Reckeweg, 1905–1985).

Jis sukūrė kompleksines, iš kelių komponentų sudarytas homeopatinių vaistų receptūras, kurias galėtų skirti bet kuris gydytojas, universitetiniais metodais ištyręs pacientą, pagal jo ligos diagnozę. Mokslininkas pastebėjo, kad klasikinė pavienes homeopatines medžiagas naudojanti homeopatija netinka gydyti tuomet, kai pacientas serga net keliomis ligomis. Ypač ši tendencija išryškėjo XX amžiuje, kai atsirado daugybė ligų, susijusių su civilizacijos pažanga, urbanizacija, didėjančiu teršalų kiekiu, nenatūralių maisto produktų vartojimu, pašėlusiu gyvenimo tempu.

Palyginti su klasikiniais vienkomponenčiais homeopatiniais preparatais, kompleksinius preparatus galima įsivaizduoti tarsi gerai susižaidusią komandą, kurioje svarbus kiekvienas narys, nes papildo vienas kitą, padeda vienas kitam. Vienos homeopatinių vaistų veikliosios medžiagos padeda organizmui šalinti toksinus, kitos – padeda suaktyvinti organizmo gynybinius procesus, įtakojančius sveikimo procesą. Dažnai siūloma vartoti netgi keletą homeopatinių vaistų, kurie papildo vienas kitą, sustiprina vienas kito poveikį.

Šios idėjos įkvėptas gydytojas H. H. Rekevegas įkūrė biologinių homeopatinių preparatų kompaniją – “Biologische Heilmittel Heel GmbH“ (Heel ), kuri šiandien yra didžiausia moderniosios homeopatijos vaistų gamintoja Vokietijoje ir viena didžiausių pasaulyje.

Gydytojų požiūriu, tradicinė homeopatija – gydymo metodas, dažniausiai neturintis šalutinio poveikio ir veikiantis ligos priežastį. Tai gydymo sistema, turinti kitokį požiūrį į ligą, nei įprastinis gydymas. Visuomenėje taip jau įprasta: jei skauda ranką – išgerkime vaistų nuo skausmo, jei pakilo temperatūra – išgerkime vaistų nuo temperatūros. Ir tai yra ne kas kita, o simptomų slopinimas.

Tačiau juk sutrikimo priežastis yra kita - temperatūra pakilo, bet ar ji pagrindinė priežastis? Ranką taip pat skauda dėl konkrečios priežasties. Temperatūra – tai simptomas, skausmas – tai simptomas. Šiuolaikinė homeopatija kelia klausimus – kodėl prasidėjo sutrikimas, kokia yra atsiradusio simptomo priežastis – ir veikia būtent į tą priežastį, t.y. harmonizuoja organizmo darbo sutrikimą iš esmės. Šiuolaikinio homeopatinio poveikio esmė – atstatyti žmogų, o ne įsivaizduojamą “ligą”.

Kad geriau suprastume, paanalizuokime plačiau. Simptomas – natūrali organizmo išraiška. Jei suskaudo galvą ar pakilo temperatūra – tai yra simptomas. Atsiradęs simptomas rodo, kad prasidėjo organizmo “sveikimo” procesas. Tai natūrali organizmo išraiška, būsena, kai prasideda gynybiniai ir atkuriamieji procesai.

Tradicinėje homeopatijoje simptomas yra rodiklis, pagal kurį “ligoniui” skiriamas homeopatinis preparatas, suaktyvinantis organizmo “vidinį harmonizatorių“. Pavyzdžiui, karščiavimas yra natūrali organizmo išraiška, kuria suvaldomi “betvarkės” sukėlėjai (virusai, bakterijos, toksinai). Tad slopindami karščiavimą slopiname ir “organizmo vidinį harmonizatorių“. Šiuolaikinės homeopatijos požiūriu, dirbtinis skatinimas kuo greičiau nuslopinti temperatūrą (ypač iki 38 laipsnių) padaro „meškos paslaugą“ organizmui ir imuninei sistemai ir gali apsunkinti organizmo atsistatymą.

Taigi šiuolaikinė tradicinė homeopatija veikia taip:
Simptomas -> Homeopatinis preparatas -> Organizmo procesų suaktyvinimas (toksinų šalinimas, organizmo gynybinės sistemos įtraukimas) -> Organizmo reguliacinių procesų įjungimas (imuninės sistemos aktyvinimas, moduliavimas) [Šiame etape simptomai gali dar labiau suaktyvėti] -> Harmonizavimosi procesas -> Norma arba “visiškas pasveikimas”.

Kai medikai gydo tradiciniais alopatiniais – cheminiais – vaistais, kurių pagalba dažniausiai tik nuslopinami simptomai, bet nepašalinama priežastis, tai simptomai linkę atsinaujinti, ir organizmo sutrikimai pereina į kitą, sunkesnę fazę.

Apie tradicinės homeopatijos vaistinius preparatus žmonėms sukurtas įvaizdis, kad jų poveikis, nors ir labai “atskiestas”, bet vis tiek cheminis. Taip yra todėl, kad kai kurie vaistinių preparatų mišiniai sudaromi kombinuojant, pvz., homeopatinius preparatus ir tradicines tinktūras.
Apie homeopatinių preparatų gamybą tradicinio praskiedimo būdu galima pasiskaityti internete ar spec. literatūroje.
Tai gal paėmę ir išnagrinėję konkretaus “grynai” homeopatinio preparato sudėtį, suprasime – kiek jis cheminis?

Turime preparato “Immunokind” tablečių sudėties sąrašą - 1 tabletėje yra šių veikliųjų medžiagų: Calcium carbonicum Hahnemanni D6 20 mg, Calcium fluoratum D6 20 mg, Calcium phosphoricum D6 20 mg, Sulfur jodatum D12 20 mg.
Pagalbinės medžiagos: mikrokristalinė celiuliozė, talkas, magnio stearatas. Dar prirašyta - svarbi informacija apie kai kurias pagalbines “Immunokind” medžiagas. Šio vaisto sudėtyje yra laktozės (pieno cukraus).

Dabar imkime betkurią sudėtinę dalį, kad ir Calcium fluoratum D6 20 mg. Išsišifruokime šitą dalį.
Na, čia kalcio fluoridas, įdėta 20 mg, bet tas D6 – kas per vienas? O čia – dešimtainis praskiedimas ir skaičius šalia rodo, kiek kartų buvo atskiesta – 6. Bet kiekvienas praskiedimas – tai 10 kartų sumažėjusi koncentracija... ir čia praskiesta iki tiek, kad likusi tik VIENA MILIJONINĖ dalis nuo tos grynos druskos. Jei iš tos tabletės išskirti gryną druską, kiek ten jos yra... žinote – dulkė ant jūsų stalo yra daug kartų didesnė. Tas pats su kitomis dalimis, o apie D12 - tai visai nėra apie ką…

Taigi, tabletė sudaryta iš pagalbinių medžiagų ir pieno cukraus – kas gi veikia?
O veikia energoinformacinės struktūros, kurios savotiškai “užšaldytos” cukraus kristaluose ir “atgyja” jų tirpimo metu. Taigi tai – informacinis “vaistas”, o tiksliau preparatas, veikiantis visai kitais principais, nei "chemija".

Turiu paruošęs ir jau kelis metus dėstau paskaitas bei pravedu praktinius seminarus ir apie netradicinę homeopatiją pagal principą “pasidaryk pats”. Kviečiu pasidomėti šiais būdais, kurie gali, ypač krizinėse situacijose ir kai kitos pagalbos nėra, ir labai pagelbėti. O būdai negirdėti, pasirodo, net ir gydytojams, nes jie nedėstomi mokslo įstaigose.

Dabar - paskaitos bei seminaro santraukos.

Paskaitoje:
Holistinis požiūris į žmogų. Natūrali medicina. Kodėl ir kaip vanduo įrašo informaciją. Tradicinė homeopatija. Kodėl homeopatija mums padeda? Nozodai. Bacho žiedų esencijos. Dr. Šiuslerio druskos. Informaciniai preparatai. Žmogus – asmeninių vaistų šaltinis. Paprasčiausi būdai kaip tai praktiškai pasigaminti patiems.

Seminare [prie sutrumpintos teorinės dalies prisideda praktika, teorinės dalies aprašymas - tas pats kaip ir paskaitoje] :

Asmeninių ir informacinių homeopatinių preparatų gamybos ir paprasčiausių įrenginių jiems gaminti praktika.

Seminarui reikalingos priemonės:

Popieriaus lapas A4 – 1 vnt. ;
Aliuminio folija – apie A5 formato dydžio ;
Druska ir cukrus – po 1 valg. š. ;
Virintas vanduo – apie 200 g ;
Veidrodėlis [vienpusis, tinka nuo senos pudrinės] – 1 vnt. ;
Nedidelė stiklo taurė ant kojelės [geriausia krištolo] – 1 vnt. ;
Stiklinė skaidriu lygiu dugnu – 1 vnt. ;
Arbatinis šaukštelis – 1 vnt. ;
Variniai izoliuoti laidai apie 1 m [pakankamai ploni, kad būtų lengva lankstyti] – 2 vnt. ;
Varinis izoliuotas laidas apie 30 cm – 1 vnt. ;
Priemonė laidų izoliacijai nuvalyti ;
Lipni juosta [tinka „Scoth“ tipo] – apie 15 cm ;
Aliuminiai indeliai, švariai išvirinti, nuo tabletinių žvakių – 1 ar 2 vnt. ;
Fotoblykstė [fotoaparatas su ja], betkokio modelio.

Papildomai:

Cheminių vaistų ar antibiotikų, kurių yra tekę vartoti [gali būti pasibaigęs galiojimo terminas] - po vieną pavyzdį.


← Atgal į meniu